Preparaty na chorobę lokomocyjną dla dzieci bez recepty
Leki na chorobę lokomocyjną lub suplementy diety z imbirem należy stosować przynajmniej na pół godziny przed planowaną podróżą. Można z nich korzystać również w trakcie podróży. Wśród preparatów na chorobę lokomocyjną dla dzieci znajdziemy zarówno pastylki do ssania, drażetki do połykania, jak i syrop na wymioty w podróży. Imbir zawarty w tych środkach łagodzi objawy choroby – zmniejsza mdłości i ryzyko wymiotów.
Preparaty na chorobę lokomocyjną są przeznaczone dla dzieci powyżej 3-ego roku życia. Mimo że choroba ta może wystąpić w każdym wieku, nie dotyczy niemowląt. Pierwsze objawy choroby lokomocyjnej pojawiają się w okolicy 2-ego roku życia. Najczęściej nieprzyjemne dolegliwości w podróży dotykają dzieci między 4-tym, a 10-tym rokiem. U niektórych osób, wymioty w podróży i nudności trwają jednak przez cały życie, choć w późniejszym okresie nie są już tak nasilone.
Opaska na chorobę lokomocyjną bez recepty
Opaska przeciw mdłościom to kolejny sposób na chorobę lokomocyjną u dzieci. Jej działanie opiera się na akupresurze. Opaska na chorobę lokomocyjną dla dzieci powoduje ucisk określonego miejsca na nadgarstku, przez co łagodzi nudności i wymioty w podróży. Jest to bezpieczny sposób na chorobę lokomocyjną nawet u małych dzieci. Opaska na chorobę lokomocyjną musi być odpowiednio założona na rękę, zgodnie z zaleceniami producenta. Można z niej korzystać tak często, jak zachodzi potrzeba.
Poza stosowaniem leków na chorobę lokomocyjną u dzieci i innych preparatów na mdłości w podróży, warto również zadbać o odpowiednie warunki podczas jazdy. Przed podróżą dziecko powinno porządnie wypocząć i zjeść lekki posiłek. Unikajmy intensywnych zapachów i skoków temperatury w aucie. Nie bez znaczenia jest też spokojna i płynna jazda. Czytanie w trakcie podróży lub oglądanie bajek również może nasilać objawy choroby lokomocyjnej u dzieci.