Naturalne leki na chorobę lokomocyjną
Leki na chorobę lokomocyjną bez recepty potrzebne są najczęściej dzieciom, choć czasem również dorosłym. Naturalne sposoby na nudności i mdłości w czasie podróży to przede wszystkim preparaty z imbirem, stosowanie leków homeopatycznych lub opaski akupresurowej. Leki na chorobę lokomocyjną z imbirem to tradycyjne lekarstwa, zażywane już od pokoleń. Mogą być stosowane przez dzieci i dorosłych. Imbir w preparatach na mdłości dostępny jest m.in. w formie tabletek, syropu i lizaków. Kłącze imbiru wchodzące w ich skład stymuluje nasiloną produkcję soku żołądkowego i śliny. Powoduje to osłabienie mdłości i wymiotów.
Naturalne preparaty na chorobę lokomocyjną z imbirem zwykle zaleca się przyjmować na mniej więcej pół godziny przed planowaną podróżą. Jeśli podczas jazdy dolegliwości dają o sobie znać, można ponownie zażyć tabletkę z imbirem. Każdy preparat ma nieco inne dawkowanie, dlatego zawsze należy stosować się do zaleceń dołączonych do konkretnego leku na chorobę lokomocyjną. Niektóre kapsułki można otworzyć, a ich zawartość rozpuścić w wodzie. Taka forma może być lepiej akceptowana przez część dzieci, którym trudność sprawia połknięcie całej tabletki.
Preparaty na chorobę lokomocyjną
Naturalne środki na chorobę lokomocyjną mogą poprawić komfort podróżowania. Osoby, które miewają problemy w trakcie jazdy, powinny pamiętać o porządnym odpoczynku przed wyjazdem. Nie warto się również objadać ani przed, ani w trakcie wycieczki. Zaleca się natomiast częste sięganie po niegazowaną wodę. Wielu rodziców, poza podawaniem preparatów na chorobę lokomocyjną, wybierają podróżowanie nocą. Zwiększa to szansę na przespanie całej drogi przez dziecko i nieodczuwanie nieprzyjemnych dolegliwości na trasie.
Opaska akupresurowa na chorobę lokomocyjną może być stosowana bez względu na wiek. Problemy z nudnościami i wymiotami nie dotyczą jednak niemowląt i malutkich dzieci. Ich organizm nie jest jeszcze na tyle rozwinięty, aby odpowiednio łączyć sprzeczne informacje docierające do ciała z zewnątrz. Preparaty na chorobę lokomocyjną najczęściej nie muszą być stosowane u dzieci do 2-ego roku życia. Opaski akupresurowe uciskają określone miejsca na nadgarstku. Ma to zapobiegać wystąpieniu nudności w trakcie podróży. Ważnym elementem jest zapewnienie sobie, jak i dzieciom możliwie najlepszych warunków do spokojnej jazdy. Bez dodatkowych zapachów i innych bodźców. Odpowiednie preparaty na chorobę lokomocyjną pomogą odbyć jazdę w lepszym nastroju.