Iberogast płyn doustny 50 ml, Mój 6 – letni syn przeszedł ostatnio zatrucie pokarmowe. Teraz po tygodniu od wyleczenia dalej skarży się na ból brzucha po posiłku, wzdęcia i nie ma apetytu, a jak zaczyna jeść to zaraz chce wstawać od stołu i tłumaczy się, że już się najadł. Tak się zastanawiam, czy nie podać mu jakiś ziół na trawienie, np. Iberogast?
Odpowiedź:
Krople Iberogast możemy stosować u dzieci od 6. r.ż. do 3 razy dziennie po 15 kropli. Proponuję podawać je synowi 5 minut przed posiłkiem 3 razy dziennie przez tydzień. W przypadku, gdyby objawy nadal nie ustępowały po upływie tego czasu, warto byłoby zasięgnąć opinii lekarza. Możliwe, że po przebytej infekcji przewodu pokarmowego procesy trawienne nie wróciły jeszcze do normy, wtedy kuracja Iberogastem powinna pomóc. Warto w tym czasie podawać dziecku także probiotyk.
Iberogast płyn doustny 50 ml, Zdiagnozowano u mnie niedawno zespół jelita drażliwego. Stosuję już probiotyki i staram się przestrzegać diety oraz odpowiedniej higieny spożywania posiłków, czasem jednak dolegliwości gastryczne i tak mnie dopadają. Lekarz polecił mi, abym kupiła sobie jeszcze Iberogast, albo jakiś zamiennik. Nie znalazłam jednak leku na trawienie ze składem Iberogastu. Czy lepiej sięgnąć po lek oryginalny?
Odpowiedź:
Iberogast jest przeznaczony do leczenia zespołu jelita drażliwego i łagodzenia wszelkich objawów związanych z tym schorzeniem. Wzdęcia, bóle brzucha i biegunki powinny ustąpić po zastosowaniu leku Iberogast stosunkowo szybko, ze względu na jego płynną formę. Na rynku nie ma produktu o równoważnym składzie do tego stworzonego przez firmę Bayer. Warto więc sięgnąć po lek oryginalny o sprawdzonej i udowodnionej skuteczności.
Iberogast płyn doustny 50 ml, Mam bardzo nieprzyjemne dolegliwości żołądkowo – jelitowe po posiłku. Czasem jest to wręcz nie do zniesienia – wzdęcia, biegunka, odbijanie, a nawet zgaga. Wyjeżdżam niedługo do sanatorium i poszukuję leku na trawienie bez recepty, który będę mogła mieć zawsze przy sobie i załagodzi on moje problemy trawienne. Czy krople Iberogast sprawdzą się w moim przypadku? Czy powinnam konsultować ich stosowanie z lekarzem i jak ewentualnie należy je dawkować?
Odpowiedź:
Iberogast to lek na trawienie, który od ponad 50 lat pomaga pacjentom na różne problemy gastryczne. Jego wielokierunkowe działanie zawdzięczamy bogatej kompozycji ziołowej, do której zaliczamy alkoholowe wyciągi z ziela ubiorka gorzkiego, glistnika, korzenia lukrecji i arcydzięgla, kwiatu rumianku, liści melisy i mięty pieprzowej, owocu kminku oraz ostropestu. Zatem nic dziwnego, że Iberogast działa w zasadzie na wszystkie dolegliwości trawienne. Świetnie sprawdza się w stanach skurczowych w obrębie przewodu pokarmowego, łagodząc tym samym ból, niweluje wzdęcia, pobudza perystaltykę, zmniejsza uczucie ciężkości, pomaga na nudności i nadkwaśność. Iberogast dawkować należy w trakcie posiłku lub bezpośrednio przed nim, w schemacie 3 razy dziennie po 20 kropli. Rozpoczęcie kuracji lekiem Iberogast może odbyć się bez konsultacji lekarskiej, jeśli natomiast dolegliwości nie ustąpią nawet po 2 – óch tygodniach jego stosowania, to wizyta u specjalisty będzie niewątpliwie wymagana.