Nietrzymanie moczu to powszechny, choć często wstydliwy i ukrywany problem. Na tę dolegliwość cierpią głównie kobiety po 45. roku życia, ale zmagają się z nią także panowie w podobnym wieku, mający problem z prostatą. Najczęściej występujące jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, często pojawia się także nietrzymanie moczu po porodzie i w ciąży. To ostatnie jest związane z powiększającą się macicą, która naciska na narządy jamy brzusznej, w tym na pęcherz moczowy. Powoduje to trudności z utrzymaniem moczu, co objawia się mimowolną mikcją. Nietrzymanie moczu w ciąży jest procesem odwracalnym, kilka tygodni po porodzie wszystko wraca do normy. Warto jednak w tym okresie robić regularne ćwiczenia mięśni miednicy, co zapobiega pojawieniu się problemów z utrzymaniem moczu w późniejszym czasie.
Sposoby na nietrzymanie moczu obejmują ćwiczenia mięśni miednicy, niekiedy leczy się je operacyjnie. Jednak w słabym i średnim stopniu dolegliwości, jaką jest nietrzymanie moczu leki i suplementy pełnią kluczową rolę wspomagającą zahamowanie tego procesu. Tabletki na nietrzymanie moczu oparte są przede wszystkim na ekstraktach roślinnych (z dyni, żurawiny, soi) i witaminach, które wspierają utrzymanie prawidłowego napięcia mięśni oraz wspomagają funkcjonowanie układu moczowego. Wśród preparatów takich jak leki na nietrzymanie moczu apteka proponuje także takie dostępne bez recepty.
Problem, taki jak nietrzymanie moczu u mężczyzn, powoduje u nich duży dyskomfort. Dla obu płci apteka proponuje szereg materiałów higienicznych, które można dopasować do stopnia zaawansowania dolegliwości, a nawet wybrać najlepszy rozmiar. Według opinii użytkowników przy niskim natężeniu dolegliwości sprawdzają się wkładki na nietrzymanie moczu (dla mężczyzn i dla kobiet), przy średnim stopniu lepsze są podpaski lub pieluchomajtki na nietrzymanie moczu. Te ostatnie są tak skonstruowane, że wyglądają i funkcjonują jak normalna bielizna, co daje pacjentom duży komfort w codziennym funkcjonowaniu. Wkładki i majtki na nietrzymanie moczu należy dopasować do stopnia zaawansowania schorzenia.