Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nałogi i używki

Nałogi i używki wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Alkohol oraz dym tytoniowy niszczą zdrowe komórki i prowadzą do licznych do powstania poważnych chorób prowadzących nawet do śmierci.

Jak rzucić palenie? Kilka sposobów na walkę z nałogiem

Nie od dziś wiadomo, że uzależnienie to choroba, którą bardzo trudno wyleczyć. Nie inaczej jest z uzależnieniem od nikotyny. Jednak nie można mówić w tym przypadku o walce z góry skazanej na porażkę. Wręcz przeciwnie, istnieje duża szansa na to, aby wygrać z nałogiem. Jakie są sposoby na skuteczną walkę?

Czytaj więcej
Koronawirus a alkohol. Czy należy spożywać napoje wysokoprocentowe?

Lockdown, kumulacja problemów i obowiązków, większość czasu spędzanego w domu – te i wiele innych czynników mogą sprzyjać zwiększonemu spożyciu alkoholu podczas pandemii koronawirusa. Jak się przed tym ustrzec? Jak alkohol wpływa na organizm? Czy zwiększa podatność na zakażenie wirusem? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Czytaj więcej
Kawa - szkodliwa czy zdrowa?

Kawa towarzyszy nam każdego dnia. Miłośnicy „małej czarnej” nie wyobrażają sobie bez niej poranka. Dostępna w wieku rodzajach, smakach, stopniach palenia, ostatnio parzona na wiele sposobów. Jej picie sprawia nam przyjemność. Czy picie kawy jest szkodliwe? A jaki ma wpływ na zdrowie? Picie kawy – za i przeciw. 

Czytaj więcej
Sposoby na rzucenie palenia – przegląd plastrów nikotynowych i tabletek

Rzucanie palenia to trudne wyzwanie. Dobrze wiedzą to ci, którzy próbowali pozbyć się nałogu. Aby zwycięsko wyjść z tej próby, warto dobrze się przygotować i wspomóc preparatami z apteki. Tabletki, plastry i gumy do żucia nie tylko złagodzą objawy głodu nikotynowego, ale też pozwolą na trwałe rzucić palenie. Dowiedz się, jak skutecznie przestać palić.

Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-22
Jestem bardzo zadowolony
2022-12-08
Polecam. Jeśli mają wszystkie leki bardzo szybko jest przesyłka, dłużej się czeka gdy nie ma jakiegoś leku (zależy też jaki lek), ale jeśli już go otrzymają to szybko wysyłają.
pixel