Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o codzienną higienę stóp? Przydatne preparaty

2021-10-05
Jak dbać o codzienną higienę stóp? Przydatne preparaty

Jak dbać o stopy, by wyglądały pięknie i zdrowo? Jakie preparaty do pielęgnacji stóp warto mieć w domowej kosmetyczce? Krem, dezodorant, zasypka, a może spray do stóp? Poznaj najważniejsze zasady codziennej higieny stóp.

 

Stopy o każdej porze roku wymagają specjalnej troski. Jednak sposób pielęgnacji i preparaty do tego przeznaczone warto dopasować do bieżących potrzeb skóry. Zimą warto zadbać o skórę podrażnioną przez skarpety, rajstopy i ciągłe chodzenie w grubym obuwiu. Przydatne tu będą także środki na nadmierną potliwość stóp, takie jak spray do stóp czy antyperspirant

 

Na wiosnę, gdy zrzucamy grube zimowe buty, by założyć półbuty, a niedługo potem sandały, należy szczególnie zadbać o stopy. Kluczowe jest wtedy usunięcie martwego naskórka, by wygładzić stopy i zapobiec powstawaniu twardych i pękających pięt. Warto ten zabieg powtarzać regularnie, bo wiosną i latem stopy mają tendencję do intensywnego rogowacenia. Latem ważne jest także stosowanie nawilżających kremów do stóp oraz dezodorantów, jeśli zmagamy się z problemem nadmiernej potliwości.

 

Pielęgnacja stóp – 4 podstawowe zasady

 

Po pierwsze - zmiękczaj i wygładzaj

 

Skóra przez cały rok ma tendencję do gromadzenia zrogowaciałego naskórka. Warto więc zadbać o jego regularne usuwanie. Zacznij od relaksującej kąpieli, która nieco rozmiękczy skórę. Do ciepłej wody warto dodać nieco soli kosmetycznej z minerałami, które dodatkowo tonizują skórę, pomagają stopom odprężyć się i zmniejszają obrzęki. Zamiast soli można także użyć płynu zmiękczającego lub olejku, który dodatkowo nawilży i odżywi skórę.

Teraz przychodzi kolej na usuwanie naskórka. Służą do tego peelingi do stóp (np. zmiękczający peeling do stóp Bania Agafii >> lub Natura Siberica peeling do stóp biały cedr >>), tarki, pumeksy lub wygodne w użyciu elektroniczne pilniki do stóp (np. Scholl – Velvet Smooth >>). 

 

Po drugie – odżywiaj i nawilżaj

 

Do podstawowej pielęgnacji stóp zalicza się także stosowanie kremów do stóp, które odżywiają i nawilżają skórę. Ich składniki dodatkowo zapobiegają nadmiernemu rogowaceniu i powstawaniu odcisków i nagniotków. Oto kilka propozycji:

Babuszka Agafia rokitnikowy odżywczy krem do stóp z witaminami >> – wyciągi roślinne, witaminy B1, B2, C i prowitamina A zmiękczają i nawilżają skórę, jednocześnie wzmacniając ją i chroniąc przed podrażnieniami

Maska-krem do stóp Anida >> – dodatek olejku ze słodkich migdałów z witaminą A i E, masła Karite oraz mocznika pozwala na intensywną regenerację skóry, dodatkowo zmiękcza, odżywia i wygładza ją; maskę do stóp najlepiej stosować na noc po kąpieli w ciepłej wodzie, nałożyć grubą warstwą, założyć bawełniane skarpety i pozwolić stopom na całonocną regenerację

Żel-krem do stóp odżywczo-chłodzący >> – kosmetyk do stóp na bazie naturalnych składników (m.in. wyciąg z końskiego kasztana, olejek z lawendy i z mięty) nie tylko odżywia skórę stóp, ale także przynosi ulgę zmęczonym i obrzękniętym stopom

 

Po trzecie – odświeżaj i chroń przed infekcjami

 

Aerozole i dezodoranty do stóp to świetny sposób na codzienną pielęgnację stóp, szczególnie dla osób, które dodatkowo borykają się z problemem nadmiernej potliwości. Rozwiązaniem są antyperspiranty do stóp, które w aptece dostępne są w postaci dezodorantów (np. Acerin Woman do stóp >>), żelu na pocenie się stóp i dłoni, zasypek (np. Antypot >>) czy sprayu do stóp (np. Undofen do stóp i obuwia o właściwościach przeciwgrzybiczych). Preparaty te nie tylko odświeżą stopy, ale także ochronią je przed rozwojem infekcji. Alternatywą jest stosowanie blokera potu do stóp (np. Ziaja Stopy – neutralizujący bloker do stóp >>). 

 

Po czwarte – zadbaj o paznokcie

 

Zadbane paznokcie to ważny element codziennej pielęgnacji stóp. Regularny pediciure i zadbane skórki pozwalają zachować zdrowe paznokcie. Wiele osób ma tendencję do rozwoju grzybicy stóp i paznokci. Warto wówczas stosować profilaktycznie preparaty przeciwgrzybicze do stóp. Na pierwsze objawy infekcji można sięgnąć po przeciwgrzybicze lakiery i sztyfty (np. STEPER >>). 

 

U osób, które większość dnia spędzają w ciasnym obuwiu, może pojawić się problem wrastających paznokci. Jest to bardzo bolesne i skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Wżynające się paznokcie mogą dodatkowo powodować stan zapalny. By temu zapobiec, już przy pierwszych objawach warto sięgnąć po zestaw na wrastające paznokcie (np. Scholl >>), w skład którego wchodzą: chłodzący spray, który łagodzi ból i opuchliznę, oraz klamra na paznokieć. 

 

Kompleksowe i wielokierunkowe podejście do pielęgnacji stóp zapewni im zdrowie i piękny wygląd przez cały rok.

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-06
drogie Panie, nie znikajcie na zaplecze (czasami 5 min. i dłużej) !!!
2023-08-07
Szybkie, bezproblemowe zakupy. Atrakcyjne ceny.
pixel