Powrót do zdrowia: ortezy, kule, balkoniki – jakie produkty ortopedyczne wybrać?

Złamania, kontuzje, operacje wyłączają z życia na długi czas. Jak wrócić do zdrowia w takiej sytuacji? Jakie produkty najbardziej się przydadzą? Jakie ortezy czy balkoniki wybrać po kontuzji, a jakie dla osoby starszej? Jakie produkty ortopedyczne są dobrej jakości i zapewniają stabilne podparcie?
Z tego artykułu dowiesz się, jakie produkty ortopedyczne polecane są podczas rehabilitacji i powrotu do zdrowia po kontuzjach. |
Spis treści:
- Jakie produkty ortopedyczne polecane są po kontuzji?
- Produkty ortopedyczne po urazach górnych kończyn;
- Podsumowanie;
Jakie produkty ortopedyczne polecane są po kontuzji nogi?
Jak wrócić do zdrowia po ciężkiej operacji, kontuzji lub złamaniu? Pierwszy krok jest zwykle najtrudniejszy – musisz pogodzić się z tym, że masz kontuzję i potrzebujesz pomocy. Kiedy już pogodzisz się z chwilową utratą sprawności, możesz rozpocząć proces odzyskiwania zdrowia, wykonując następujące kroki:
- Bądź aktywny – staraj się nie leżeć w łóżku przez cały dzień, nawet jeśli czujesz się naprawdę źle.
- Dobrze się odżywiaj – jeśli nie jesz zdrowo, twoje ciało będzie miało trudności z prawidłowym gojeniem i powrotem do formy. Upewnij się, że przyjmujesz wystarczającą ilość białka i niezbędnych składników odżywczych ze zdrowych źródeł, takich jak mięso, ryby, jaja, owoce, warzywa i orzechy.
- Znajdź czas na odpoczynek – ważne jest, aby dać swojemu organizmowi czas na odpoczynek. Twoje ciało potrzebuje go, aby prawidłowo zregenerować się po urazie.
Orteza stopy // Dynamiczny stabilizator stawu skokowego, AM-OSS-05/CCA, rozmiar L, 1 sztuka – sprawdzi się przy takich urazach jak skręcenie i zwichnięcie stawu skokowego, zespół bólowy stawu skokowego i aparatu więzadłowego, przewlekła niestabilność i stany zapalne, a także w przypadku leczenia po opatrunku gipsowym.
Opaska wykonana jest z materiału, który łatwo odprowadza pot, można jej użyć zarówno na lewą, jak i prawą stopę.
Orteza stawu kolanowego // stabilizator // AM-OSK-O/1R rozmiar L, 1 sztuka – bardzo wysoki komfort używania, szyny boczne mają możliwość ustawienia ruchomości stawu, pasy boczne dodatkowo stabilizują kończynę. Można stosować zarówno na lewe, jak i prawe kolano.Orteza wykonana jest z perforowanej pianki, która nie powoduje otarć na skórze i pokryta jest dwustronnie tkaniną okładkową.
Stosuje się ją w przypadku zwichnięć i skręceń stawu kolanowego, niestabilności bocznej kolana, uszkodzeń więzadeł kolana oraz w trakcie leczenia po rekonstrukcji więzadeł kolana.
Kula łokciowa SOFIA, regulowana, kolor niebieski, 1 sztuka – kula łokciowa służy do podpierania się. Należy to robić tak, aby nie obciążać kontuzjowanej nogi. Zaleca się ją osobom po kontuzjach, a także w przypadku stałej obniżonej sprawności ruchowej.
Produkty ortopedyczne po urazach górnych kończyn
Temblak // orteza kończyny górnej // AM-SOB-03, kolor popielaty, rozmiar L, 1 sztuka – umożliwia podtrzymanie i unieruchomienie kończyny górnej. Orteza dopasowana jest zarówno do lewej, jak i prawej ręki. Mocowana jest za pomocą regulowanej taśmy naramiennej. Zalecana do stosowania po przebytych urazach ramienia, przedramienia, stawu łokciowego oraz w niedowładach kończyn górnych.
Nurofen Mięśnie i Stawy 2 plastry przeciwbólowe – plastry przeciwbólowe i przeciwzapalne. Łagodzą obrzęki, zalecane są na naciągnięcia mięśni, zwichnięcia oraz inne urazy. Plaster dostarcza do organizmu lek przeciwbólowy nieustannie przez 24 godziny.
Czarci Plaster - plaster rozgrzewający z kapsaicyną, 1 sztuka – plaster rozgrzewający o intensywnym zapachu, który pomoże w przypadku kontuzji, urazów lub stanów zapalnych. Daje uczucie odprężenia i rozluźnienia. Polecany jest po zwiększonym wysiłku fizycznym. Zalecany czas noszenia plastra wynosi sześć godzin. Kolejny można nakleić po upływie dwunastu godzin.
Podsumowanie
Jeśli doświadczysz kontuzji lub borykasz się z obniżoną sprawnością ruchową, to warto powalczyć o powrót do zdrowia. Różnego rodzaju produkty ortopedyczne dostępne w aptece na pewno pomogą Ci odzyskać sprawność i stanąć ponownie na nogi. Warto wybierać takie produkty, które posiadają atesty i certyfikaty. Sprzęty, które na pewno pomogą w rehabilitacji, a nie będą jej utrudniać.
Rehabilitacja to proces, który obejmuje nie tylko opiekę fizyczną, ale również psychologiczną. Urazy dla wielu osób stanowią duży problem i mogą generować mocno obniżony nastrój czy nawet zmniejszać chęć do życia. Warto szukać pomocy i prosić o nią, gdy jest potrzebna, nie unikać jej. Rehabilitacja to nie tylko ćwiczenia, które pomogą odzyskać kontrolę w kończynach, ale również ćwiczenia psychologiczne, które pomogą odzyskać kontrolę nad swoim życiem.