Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Uczulenie na substancje pomocnicze

2021-10-05
Uczulenie na substancje pomocnicze

Współczesna medycyna dysponuje tysiącami substancji na niemal wszystkie choroby trapiące ludzkość. Przy powszechnym dostępie do leków, przecież kupić możemy je nawet na stacji benzynowej, rośnie ryzyko alergii nie tylko na substancje czynne stanowiące podstawę leku, ale również na substancje pomocnicze.

Te drugie stanowią o tym, że tabletka ma taki a nie inny kształt, ma określoną masę, rozpada się pod wpływem enzymów trawiennych lub wręcz przeciwnie, uwalnia substancję leczniczą z określoną prędkością i w określonym miejscu przewodu pokarmowego. Nazywane bohaterami drugiego planu substancje pomocnicze, mogą jednak niestety uczulać.

Dlaczego spośród odpowiedników leków zdarza się, że jeden możemy przyjmować, jest on dobrze tolerowany i skuteczny, a po drugim nie czujemy się dobrze? Substancje pomocnicze to także konserwanty, barwniki, woski i aromaty a nazwy - skrobia modyfikowana, poliestry kwasu metakrylowego czy poliwidon nie brzmią zachęcająco. Osoby uczulone w przypadku konieczności przyjmowania leków nie miały z reguły wyboru, leczenie podstawowego schorzenia jest ważniejsze od ryzyka alergii, zwłaszcza kiedy jej objawy są słabo wyrażone. Takie osoby z przyjmowania suplementów diety jednak najczęściej rezygnowały.

Teraz może się to zmienić, ponieważ polska firma FORMEDS wypuściła na rynek całą serię suplementów diety w formie proszku bez substancji dodatkowych, wyeliminowany został problem połykania tabletek a użyte naturalne składniki charakteryzuje bardzo wysoka przyswajalność. Znajdziemy tu popularne i poszukiwane: lewoskrętną witaminę C, witaminę K2 MK-7, sproszkowany czystek, chlorellę, sproszkowany zielony jęczmień i wiele innych....zobacz produkty ForMeds

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-07
Szybkie, bezproblemowe zakupy. Atrakcyjne ceny.
2022-12-08
Polecam. Jeśli mają wszystkie leki bardzo szybko jest przesyłka, dłużej się czeka gdy nie ma jakiegoś leku (zależy też jaki lek), ale jeśli już go otrzymają to szybko wysyłają.
pixel