Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zielona kawa w walce z otyłością

2021-10-05
Zielona kawa w walce z otyłością

Otyłość i nadwaga są poważnym problemem zdrowotnym, którego zasięg niestety stale się zwiększa. Jednym z ciekawych suplementów diety jest zielona kawa, która różni się tym od codziennie pitej czarnej kawy, że jej nasiona nie zostały poddane procesowi prażenia.

Wysoka temperatura nie zniszczyła zatem większości cennych substancji i kwas chlorogenowy CGA należący do polifenoli (znamy te związki z ekstraktu z czystka i czerwonego wina), który jest głównym składnikiem działającym, występuje w szczególnie dużym stężeniu. Poza działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybiczym, kwas chlorogenowy wpływając na gospodarkę tłuszczową znacznie obniża masę ciała, ilość tłuszczu trzewnego, poziom trójglicerydów i cholesterolu a także poziom insuliny.

Działanie odchudzające wspiera kofeina nasilając termogenezę, czyli wytwarzanie ciepła, podczas którego spalane są kalorie.

Codzienna mała czarna, a w zasadzie mała zielona, to prosty i smaczny sposób na piękną figurę. Oczywiście ćwiczenia, dieta itd. ale o tym innym razem :) . Mielona zielona kawa może mieć różne smaki: zobacz więcej

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-07
Szybkie, bezproblemowe zakupy. Atrakcyjne ceny.
2022-12-08
N
pixel