Preparaty: żele, spray'e, płyny, tabletki na afty, pleśniawki i stany zapalne jamy ustnej bez recepty
( ilość produktów: 32 )Leki na afty i pleśniawki bez recepty
Afty to bolesne ubytki błony śluzowej w jamie ustanej, które zdarzają się bardzo często czy to na skutek niewłaściwej higieny, czy też z powodu zapalenia migdałków, czy przez wyrzynające się ósemki. Pleśniawki wyglądają natomiast bardzo podobnie, mają jedynie żółtawy nalot wokół zmiany i są wywołane przez grzyby drożdżaki. Najczęściej pojawiają się na skutek antybiotykoterapii, bądź przy silnych spadkach odporności. Wszystkie te zmiany w obrębie jamy ustnej, jak i bardziej rozległe stany zapalne, powodują duży dyskomfort podczas picia i spożywania posiłków. Należy wtedy szybko podjąć działania pozwalające zwalczyć problem, ponieważ takie nawet niewielkie zakażenia w jamie ustnej ulegają szybkiemu rozprzestrzenianiu się.
Łagodzić zmiany w obrębie błony śluzowej jamy ustnej można za pomocą żeli zawierających ziołowe wyciągi o działaniu ściągającym i przeciwzapalnym, a także preparatów na bazie substancji syntetycznych o mocniejszym efekcie przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Popularne są również środki do płukania jamy ustnej bogate w alkoholowe wyciągi roślinne, które sprawdzają się zarówno na afty, jak i na pleśniawki. W przypadku dzieci sytuacja wygląda trochę inaczej, ponieważ niewiele preparatów nadaje się do zastosowania u najmłodszych. Warto również skonsultować się z lekarzem, kiedy w buzi dziecka pojawią się niepokojące zmiany, ponieważ niekiedy jest konieczne wdrożenie specjalistycznych leków na afty,czy pleśniawki. Stany zapalne jamy ustnej mają różne przyczyny. Mogą być wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby, ale także przez noszenie źle dopasowanej protezy, radio – i chemioterapię, czy alergię. Najlepiej leczyć stan zapalny w zależności od przyczyny, jaka go wywołała. Nie zawsze jest to jednak łatwe do uchwycenia. Dlatego w takich przypadkach zaleca się płukanie jamy ustnej preparatami zawierającymi chlorheksydynę, o szerokim działaniu przeciwbakteryjnym, która świetnie sprawdza się w leczeniu zmian w obrębie błon śluzowych.
Naturalne preparaty na afty i pleśniawki bez recepty
Naturalne leki na stany zapalne jamy ustnej dostępne bez recepty zawierają m.in. wyciąg z rumianku, szałwii, tymianku, mięty i kory dębu. Działają ściągająco i przeciwzapalnie. Regenerują uszkodzoną i podrażnioną śluzówkę, zmniejszając bolesność powstałych zmian. Naturalne środki na afty i pleśniawki są na ogół bezpieczne i dobrze tolerowane przez chorych. Wiele z tych preparatów wykazuje też działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Można je stosować przy różnego rodzaju stanach zapalnych wewnątrz jamy ustnej, w tym również chorobach dziąseł i przyzębia.
Naturalne preparaty na afty i pleśniawki mogą być stosowane leczniczo, w sytuacji gdy pojawiają się objawy stanu zapalnego, a także profilaktycznie, czyli zapobiegawczo. Dotyczy to przede wszystkim osób, które z różnych względów wykazują większą skłonność do powstawania aft i pleśniawek w jamie ustnej. Naturalne preparaty wzmacniają dziąsła i chronią przed ich uszkodzeniem.
Leki na stany zapalne jamy ustnej dostępne bez recepty
Preparaty na afty i pleśniawki apteka internetowa oferuje w formie żelu do pielęgnacji jamy ustnej, spray’u na afty, płynu do płukania jamy ustnej lub sztyftu na stany zapalne. Przy rozległych lub rozsianych zmianach, najlepiej sprawdzi się aerozol lub płyn do płukania. Dotrze on bez problemu do wszystkich miejsc objętych stanem zapalnym. Przy pojedynczych aftach lub pleśniawkach zaleca się stosować żel lub maść, które nakłada się bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce.
Leki na stany zapalne jamy ustnej dostępne bez recepty działają szybko i skutecznie. Aby osiągnąć optymalne efekty leczenia nie należy bezpośrednio po aplikacji środka na afty i pleśniawki jeść ani pić. Dobrze jest odczekać przynajmniej 30 minut od zastosowania preparatu. Wiele leków na stany zapalne jamy ustnej zawiera w składzie alkohol. Nie można ich więc stosować u dzieci. Należy sprawdzać zalecenia wiekowe przy określonym preparacie przed jego aplikacją u dziecka.