Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: tabletki, kapsułki, krople, płyny na depresję bez recepty

( ilość produktów: 10 )

Leki antydepresyjne bez recepty

 

Antydepresanty bez recepty oparte są przede wszystkim na wyciągach roślinnych, występują najczęściej w formie tabletek, kapsułek, płynów lub herbat uspokajających. W łagodnych stanach napięcia nerwowego i przy problemach z zasypianiem można sięgnąć po leki na poprawę nastroju i bezsenność oparte na wyciągu z waleriany (kozłka lekarskiego), z melisy, z korzenia różeńca górskiego, wzbogacone o magnez i witaminę B6 (np. Destresan, Extraspasmina). Składniki w nich zawarte tonizują układ nerwowy, powodując wyciszenie i złagodzenie objawów stresu. 

Wiele osób zastanawia się, jak rozpoznać depresję. Obserwując swoich bliskich rozważają, czy to tylko okresowy spadek nastroju czy już objawy depresji. Stres, choroba czy trudne i obciążające emocjonalnie przeżycia mogą przyczynić się do rozwoju depresji. Doraźnie pomocne będą ziołowe tabletki na depresję oraz herbaty o działaniu uspokajającym, które wspomagają pracę układu nerwowego i pomagają odzyskać dobre samopoczucie. Jeśli jednak problem przedłuża się, nie można go bagatelizować i warto udać się do specjalisty.

 

Naturalne preparaty na depresję bez recepty

 

Ziołowe preparaty na depresję najczęściej zawierają wyciąg z dziurawca zwyczajnego. Badania dowodzą, że leki na depresję z dziurawcem mogą być podobnie skuteczne jak antydepresanty na receptę w leczeniu choroby o łagodnym nasileniu. Do tego, charakteryzują się mniejszą ilością działań niepożądanych i ich słabszym nasileniem. Preparaty na depresję dostępne bez recepty zawierają różną ilość wyciągu z dziurawca. Mogą więc znacząco różnić się dawkowaniem. Stosując konkretny lek z dziurawcem należy zatem zawsze kierować się dawkowaniem zaleconym przez producenta.

Preparaty przeciwdepresyjne bez recepty apteka internetowa oferuje w formie tabletek, kapsułek, kropli i płynu doustnego. Pierwsze efekty po zastosowaniu środka z dziurawcem pojawiają się po kilku - kilkunastu dniach. Zaleca się, aby cała kuracja trwała przynajmniej kilka tygodni, dla uzyskania jak najlepszej skuteczności leków na depresję bez recepty. W przypadku stosowania już innych lekarstw, przed zastosowaniem tabletek z dziurawcem należy poradzić się farmaceuty lub lekarza. Niektóre medykamenty nie powinny być łączone z lekami antydepresyjnymi. Może wówczas dojść do interakcji, która wpłynie na efekt leczenia. Nie należy też łączyć preparatów na depresję bez recepty z tymi, które dostępne są tylko na podstawie recepty lekarskiej. Dochodzi wówczas do nasilenia działania tych środków. Może nawet dojść do wystąpienia zespołu serotoninowego. Podczas kuracji z użyciem dziurawca zaleca się ochronę skóry przed słońcem. Dziurawiec zwiększa bowiem jej wrażliwość na promienie słoneczne.

Zaufane Opinie IdoSell
4.32 / 5.00 389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-25
Zamawialam kolejny raz i jestem tak samo zadowolona. Szybko i na temat.
2022-12-08
N
pixel