Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: kapsułki, lakiery, płyny, kremy na grzybicę bez recepty

( ilość produktów: 49 )

Preparaty na grzybicę paznokci i skóry bez recepty

 

Zakażenie grzybicze to dosyć powszechna dolegliwość. Najczęściej objawia się w postaci grzybicy stóp i paznokci. Objawia się w postaci nieestetycznie wyglądającej płytki paznokciowej, zniekształconej i łamiącej się, o żółtym zabarwieniu. Po leki na grzybicę paznokci należy sięgnąć zaraz po rozpoznaniu pierwszych objawów tej choroby, gdyż w zaawansowanym stadium jest bardzo trudna do leczenia. Żele, kremy, płyny i spraye na grzybicę stóp i paznokci pozwalają nie tylko ochronić się przed tą dolegliwością, ale także skutecznie poradzić sobie z jej objawami. Nie tylko przynoszą natychmiastową ulgę w dokuczliwych symptomach i zapobiegają rozprzestrzenieniu się choroby na większe obszary skóry i inne paznokcie, ale także są świetnym uzupełnieniem leczenia grzybicy zaleconego przez lekarza.

Spraye do stóp na grzybicę stóp i paznokci to dobry wybór dla osób korzystających często z basenu, sauny i innych publicznych miejsc. Preparaty odkażające na grzybicę warto stosować regularnie, aby uchronić się przed zakażeniem.

 

Grzybica stóp – leki przeciwgrzybicze bez recepty

 

Leki na grzybicę stóp dostępne bez recepty zazwyczaj są skuteczne przy początkowych zmianach i łagodnych symptomach choroby. W bardziej zaawansowanym stadium, najczęściej konieczne jest włączenie do leczenia doustnych leków przeciwgrzybiczych na receptę. Preparaty na grzybicę skóry apteka internetowa oferuje w formie spray’u, kremu, pudru lub żelu. Substancje czynne, które znajdują się w popularnych środkach przeciwgrzybiczych to m.in. klotrimazol, terbinafina i mikonazol. W zależności od konkretnego związku, inny jest zalecany czas leczenia i sposób dawkowania. Przykładowo, preparaty na grzybicę stóp z cyklopiroksolaminą najczęściej zaleca się stosować 2 razy na dobę. 

Stosując leki przeciwgrzybicze warto pamiętać o tym, żeby nie przerywać leczenia zaraz po ustąpieniu dolegliwości. Należy kontynuować kurację jeszcze przez ok. 10-14 dni. Leczenie w każdym przypadku będzie trwało przez inny okres czasu. Wszystko zależy od reakcji organizmu na lek i skuteczności danej substancji w stosunku do konkretnego rodzaju grzyba, który wywołał infekcję. 

 

Grzybica paznokci – leki przeciwgrzybicze bez recepty

 

Leki na grzybicę paznokci stosuje się przez kilka miesięcy. Odrastanie płytki paznokciowej u rąk trwa ok. 6 miesięcy, a u stóp – 12 miesięcy. Dopiero po całkowitym odrośnięciu zdrowej płytki bez objawów grzybicy, leczenie można uznać za zakończone i skuteczne. Preparaty na grzybicę paznokci najlepiej jest stosować w formie lakieru. Ma on największą szansę przeniknąć w głąb płytki i zadziałać bezpośrednio na przyczynę choroby. Leki przeciwgrzybicze do paznokci należy zacząć stosować jak najszybciej po zaobserwowaniu pierwszych niepokojących zmian, takich jak żółte lub szare zabarwienie, rozwarstwianie się paznokcia lub jego pogrubienie. 

Aby preparaty na grzybicę mogły działać skutecznie, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokciową. Przed nałożeniem lakieru przeciwgrzybiczego, stopy zaleca się dobrze wymoczyć. Wykorzystując jednorazowy pilniczek należy delikatnie spiłować zewnętrzną warstwę paznokcia. Nałożenie preparatu na grzybicę paznokcia na tak przygotowaną płytkę pomoże osiągnąć lepszy efekt kuracji. Równie istotne jest regularne stosowanie leku przeciwgrzybiczego. Najczęściej, w początkowym okresie leczenia jest ono częstsze, a stopniowo można nakładać lakier coraz rzadziej. 

Leki na grzybicę skóry lub paznokci pomogą pozbyć się krępującego problemu i nie ograniczać kontaktów towarzyskich. Im wcześniej sięgniemy po preparaty przeciwgrzybicze bez recepty, tym mamy większą szansę na szybkie ustąpienie objawów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.32 / 5.00 389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-06
drogie Panie, nie znikajcie na zaplecze (czasami 5 min. i dłużej) !!!
2023-08-22
Jestem bardzo zadowolony
pixel