Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: tabletki, kapsułki, zioła na menopauzę bez recepty

( ilość produktów: 35 )

Preparaty na menopauzę bez recepty

 

Pierwsze objawy to: uderzenia gorąca, zlewne i nocne poty, rozdrażnienie, zmienność nastrojów, wzmożony niepokój, nerwowość, problemy z koncentracją, bezsenność, nadmierne pocenie się. Wiele kobiet około 40. roku życia zastanawia się: menopauza – kiedy pojawia się pierwsze objawy? Warto obserwować swój organizm i notować regularność miesiączkowania. W takiej sytuacji gdy pojawi się przekwitanie, objawy będą wskazywać na rozpoczęcie się okresu, jakim jest menopauza. Testy dostępne w aptece pomogą w jednoznacznym zdiagnozowaniu problemu.


W łagodzeniu symptomów związanych z okresem, jakim jest menopauza, leczenie hormonalne warto uzupełniać w preparaty z apteki: leki na menopauzę, suplementy diety i preparaty roślinne zawierające substancje o działaniu zbliżonym do kobiecych hormonów płciowych (estrogenów). Wśród nich ważne są fitohormony, pochodzące z soi izoflawony, wyciągi ziołowe na menopauzę (melisa), magnez, witamina B6 i inne witaminy z grupy B chroniące układ nerwowy. W okresie menopauzy kobiety zmagają się także z takimi problemem jak osłabienie kości, dlatego tabletki na menopauzę powinny zawierać także wapń w odpowiedniej dawce i witaminę D3. Uzupełnieniem HZT (hormonalnej terapii zastępczej) są ziołowe i naturalne preparaty na menopauzę, które nie tylko pomagają w łagodzeniu objawów tego trudnego okresu, ale też wzmacniają układ kostny, wspomagają dobre samopoczucie i prawidłowe zapamiętywanie.


Sposoby na menopauzę obejmują także stosowanie odpowiedniej diety oraz regularną aktywność fizyczną. W okresie okołomenopauzalnym w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, w tym m.in. zwalnia metabolizm, stąd biorą się problemy z nadwagą. Dlatego należy zwrócić uwagę na stosowanie zróżnicowanej diety, bogatej w składniki odżywcze, witaminy i minerały.

 

Naturalne preparaty na menopauzę bez recepty

 

Preparaty na menopauzę dostępne bez recepty nie działają tak silnie jak leki hormonalne na receptę. Mimo jednak nieco mniejszej skuteczności, są na pewno bezpieczniejszym rozwiązaniem dla wielu kobiet, obarczonym znacznie niższym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Leki łagodzące objawy menopauzy zawierają w swoim składzie wyciąg z pluskwicy groniastej, wyciąg z nasion soi lub koniczyny czerwonej. Wymienione surowe roślinne charakteryzują się wysoką zawartością fitoestrogenów, których działanie jest zbliżone do tradycyjnych hormonów występujących w organizmie.

Naturalne środki na menopauzę zmniejszają wiele nieprzyjemnych dolegliwości, związanych z tym przełomowym okresem w życiu kobiety. Łagodzą uderzenia gorąca i zlewne poty. Obniżają napięcie nerwowe, które może zaburzać nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale również spokojny sen. Naturalne preparaty na menopauzę wpływają też korzystnie na układ krwionośny i obniżają poziom cholesterolu we krwi. Zmiany hormonalne, do których dochodzi podczas menopauzy wpływają szczególnie niekorzystnie właśnie na układ krążenia. Stosowanie naturalnych środków na menopauzę, które wykazują ochronne działanie na naczynia żylne jest więc bardzo istotne.

 

Leki na menopauzę dostępne bez recepty – dla kogo?

 

Ziołowe preparaty na menopauzę bez recepty mogą skutecznie łagodzić objawy klimakterium o łagodnym nasileniu. Są one przeznaczone przede wszystkim dla kobiet które nie mogą stosować hormonalnej terapii zastępczej. Wiele osób nie chce zażywać hormonów. Wówczas również można sięgnąć po bezpieczniejszą alternatywę, jaką są naturalne środki na menopauzę. Jeśli ich skuteczność okaże się niewystarczająca lub odczuwane dolegliwości są bardzo nasilone i w istotny sposób zaburzają kobiecie codzienne aktywności, wówczas warto porozmawiać z lekarzem na temat innego sposobu leczenia. Hormonalna terapia zastępcza efektywnie zmniejsza silne objawy pojawiające się w okresie przekwitania. Obniża też ryzyko osteoporozy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-25
Zamawialam kolejny raz i jestem tak samo zadowolona. Szybko i na temat.
2022-12-08
Polecam. Jeśli mają wszystkie leki bardzo szybko jest przesyłka, dłużej się czeka gdy nie ma jakiegoś leku (zależy też jaki lek), ale jeśli już go otrzymają to szybko wysyłają.
pixel