Preparaty: tabletki, kapsułki, płyny, herbatki na nadciśnienie bez recepty
( ilość produktów: 27 )Jak obniżyć ciśnienie – preparaty na nadciśnienie bez recepty
Popularne zioła na nadciśnienie to jemioła, głóg, aronia i ruta. Substancje w nich zawarte wpływają korzystnie na stan naczyń krwionośnych. Wzmacniają ich ściany i zmniejszają przepuszczalność. Działają rozkurczowo na naczynia i obniżają podwyższone ciśnienie krwi. Jemiołę można zastosować w formie płynu Intractum Visci lub tabletek na nadciśnienie Jemioła. Aronia i głóg to zioła na nadciśnienie które znajdziemy w preparacie Eka Medica Wsparcie dla serca. Głóg z dodatkiem miłorzębu i magnezu znajduje się natomiast w preparacie wspomagającym pracę serca Cardiobon.
W regulowaniu ciśnienia krwi pomocna może okazać się również spirulina. Tabletki z tym składnikiem są stosowane także w celu wzmocnienia układu odpornościowego i poprawienia trawienia. Do naturalnych sposobów regulowania lekko podwyższonego ciśnienia krwi należy też regularne spożywanie ziół na nadciśnienie w formie herbatki. Zawiera ona m.in. głóg, aronię, mniszek i chmiel. Wspomaga funkcjonowanie układu krążenia i działa kojąco na układ nerwowy.
Leki na nadciśnienie bez recepty
Preparaty na nadciśnienie bez recepty mogą być stosowane przez osoby, u których pojawiło się ryzyko rozwoju nadciśnienia. Mogą być przyjmowane również wówczas, gdy ciśnienie już jest podwyższone, ale jeszcze nie na tyle, aby konieczne było stosowanie lekarstw na receptę. Leki na nadciśnienie bez recepty pomagają uregulować ciśnienie. Pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu krążenia. Wspierają pracę serca i układu żylnego. Preparaty na nadciśnienie bez recepty rozszerzają naczynia krwionośne.
Leki na ciśnienie krwi z wyciągiem z jemioły to jedne z najbardziej popularnych środków pomagających utrzymać odpowiednie ciśnienie. Prawdopodobnie działanie jemioły opiera się na jej bezpośrednim wpływie na ściany naczyń krwionośnych. Efekt hipotensyjny po zastosowaniu preparatu na nadciśnienie z jemiołą pojawia się już po kilku dniach. Leki z jemiołą uważane są za bezpieczne. Rzadko powodują wystąpienie działań niepożądanych. Mogą być stosowane wspomagająco również u pacjentów z umiarkowanym nadciśnieniem. W tym przypadku może odbyć się to jednak dopiero po konsultacji z lekarzem. Preparaty na nadciśnienie bez recepty nigdy nie mogą zastępować leków na receptę, przepisanych przez lekarza.
Preparaty obniżające ciśnienie krwi bez recepty – kiedy są potrzebne?
Leki na podwyższone ciśnienie krwi dostępne bez recepty są potrzebne coraz to większej ilości osób. Na nadciśnienie tętnicze choruje ponad 32% osób dorosłych w Polsce. Na rozwój choroby wpływa m.in. otyłość brzuszna, niewłaściwa dieta z dużą ilością soli i brak ruchu. Preparaty obniżające ciśnienie są pomocne również dla pacjentów, u których w rodzinie występuje skłonność do nadciśnienia.
Leki na nadciśnienie bez recepty pomagają utrzymać właściwe ciśnienie, wynoszące mniej niż 120/80. Warto regularnie mierzyć ciśnienie krwi, bez względu na to czy pacjent stosuje preparaty obniżające ciśnienie czy też nie. Nieleczone nadciśnienie stwarza bowiem realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Może prowadzić do niewydolności serca, udaru mózgu, uszkodzenia nerek lub innych narządów. Preparaty na nadciśnienie dostępne bez recepty warto stosować jednocześnie z wprowadzeniem odpowiednich zmian w trybie życia. Ważne jest unormowanie masy ciała i pozbycie się nadmiernych kilogramów. Należy zwrócić uwagę również na spożycie soli. Leki na podwyższone ciśnienie przyjmowane łącznie ze zwiększoną aktywnością fizyczną, zaprzestaniem palenia papierosów i wprowadzeniem zdrowej diety mogą pomóc chorym utrzymać odpowiednie ciśnienie tętnicze.