Preparaty: tabletki, kapsułki, krople, herbatki na niestrawność bez recepty
( ilość produktów: 101 )Leki na niestrawność, tabletki i zioła na trawienie dostępne bez recepty
Dostępne bez recepty suplementy i leki na problemy trawienne w zdecydowanej większości oparte są na ziołach i wyciągach roślinnych. Składniki tych preparatów mają właściwości rozkurczające, wiatropędne, stymulują regenerację wątroby i wspomagają jej pracę, działają żółciotwórczo i żółciopędnie, wspomagają produkcję i wydzielanie soków trawiennych. Najpopularniejsze są preparaty oparte na wyciągach z mięty pieprzowej, krwawnika, korzenia goryczki, kory kruszyny, kminku, ostropestu plamistego czy karczocha zwyczajnego (krople żołądkowe, tabletki na niestrawność Labofarm, Iberogast, Travisto, Ulgix, Verdin).
Tabletki na niestrawność i ziołowe leki na zgagę stosuje się najczęściej doraźnie w przypadku zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego. Naturalnym i smacznym sposobem na problemy żołądkowe są herbaty ziołowe na niestrawność zawierające miętę, kminek, kolendrę, mniszek, lukrecję lub koper włoski.
Naturalne leki na niestrawność bez recepty
Ziołowe preparaty na niestrawność pomagają w naturalny sposób usprawnić pracę przewodu pokarmowego. Korzystnie wpływają na proces trawienia. Wspomagają wydzielanie soków trawiennych. Naturalne leki na niestrawność działają też przeciwzapalnie. Przyspieszają przemianę materii i oczyszczają organizm z niepotrzebnych lub szkodliwych substancji. Preparaty na trawienie bez recepty zawierają takie zioła jak mniszek lekarski, goryczka, piołun, tatarak, mięta lub ostropest. Wiele preparatów zawiera połączenie różnych ziół na poprawę trawienia.
Leki na niestrawność pomagają pozbyć się takich dolegliwości jak uczucie pełności w brzuchu, łagodne bóle i skurcze brzucha lub uczucie dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego. Naturalne preparaty na trawienie pomagają też w regulacji rytmu wypróżnień. Wzmagają wydzielanie soku żołądkowego i żółci. Działają nie tylko żółciotwórczo, ale często również żółciopędnie. Ułatwiają transport żółci, dzięki czemu wspomagają trawienie. Leki na niestrawność dostępne bez recepty są bezpieczne i mają niewiele przeciwwskazań. Należy jednak pamiętać, że jeśli problemy z trawieniem zdarzają się często lub są bardzo nasilone, konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki pod kątem lekarza.
Preparaty na niestrawność bez recepty
Leki na niestrawność bez recepty apteka internetowa oferuje w różnej postaci. Dostępne są m.in. tabletki na trawienie, kapsułki na niestrawność, płyn lub krople poprawiające pracę układu pokarmowego. Preparaty na niestrawność wspomagają pracę jelit. Chronią przed pojawieniem się zaparć. Można sięgnąć również po herbatkę na trawienie, która korzystnie wpływa na perystaltykę jelit. Włączenie jej do codziennych posiłków usprawni pracę przewodu pokarmowego.
Pacjenci, u których problemy z trawieniem wynikają z zaburzenia tolerancji laktozy mogą zastosować preparaty na trawienie z laktazą. Laktaza zastąpi naturalny enzym, którego brakuje w organizmie i dzięki temu spowoduje szybkie ustąpienie dolegliwości. Preparaty na niestrawność pomagają przywrócić komfort po posiłku. Leki na niestrawność z enzymami trzustkowymi zastępują związki produkowane w trzustce. Pomagają w ten sposób w trawieniu pokarmów i chronią przed objawami niestrawności. Część preparatów poprawiających trawienie zaleca się stosować przez okres co najmniej kilku dni. Pacjenci mogą wybrać taką postać leku na niestrawność, która najlepiej odpowiada ich preferencjom.