Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: maści, kremy, olejki, płyny, plastry na odciski bez recepty

( ilość produktów: 25 )

Dobry preparat na odciski bez recepty


Apteka internetowa oferuje szereg preparatów na odciski i pęcherze. Najczęściej to maści, płyny i plastry na odciski i pęcherze, które zmniejszają dolegliwości bólowe i przyspieszają gojenie się odcisków. Wygodnym rozwiązaniem jest stosowanie sztyftu na odciski, który zastosowany bezpośrednio zmianę przynosi szybką ulgę. Składniki preparatów na odciski stanowią swoistą ochronę przed drobnoustrojami, broniąc przed wnikaniem patogenów i zabrudzeń. Substancje zawarte w płynach i maściach na pęcherze i odciski przyczyniają się do szybszego gojenia się ran.

Preparat do usuwania odcisków i pęcherzy w postaci płynu lub maści warto stosować wtedy, kiedy skóra może oddychać i swobodnie wchłaniać składniki preparatu. Jednak w sytuacji, kiedy pojawienie się odcisku lub pęcherza nas zaskakuje lub kiedy mimo ich obecności musimy założyć obuwie, wówczas warto sięgnąć po plastry na odciski. W składzie mają substancje podobne do tych w kremach i płynach, jednocześnie chronią bolesną zmianę przed wnikaniem drobnoustrojów i podrażnieniem.

 

Leki na odciski bez recepty

 

Preparaty na odciski dostępne bez recepty pomagają pozbyć się uciążliwych i nieestetycznych zmian na skórze. Odciski są wynikiem powtarzającego się lub długotrwałego ucisku określonego miejsca. Leki na odciski zwykle stosuje się na stopach, ponieważ właśnie w tej okolicy, odciski pojawiają się najczęściej. Występują m.in. u osób, które stale noszą zbyt ciasne obuwie, niedostosowane do rzeczywistych wymiarów stopy. Preparaty leczące odciski rzadziej aplikowane są na dłonie. Jeśli odcisk rozwinie się w tej części ciała, zwykle dotyczy okolic kciuka lub najmniejszego palca.

Leki na odciski można stosować kiedy zaobserwujemy na skórze żółtawe zgrubienie naskórka, które jest twarde w dotyku. U niektórych chorych, odciski są bardzo bolesne. Preparaty na odciski w znacznej większości przypadków można stosować na własną rękę. Konsultacja z lekarzem jest wskazana w sytuacjach, kiedy zmiany te pojawiają się u małych dzieci lub nie zanikają mimo stosowanego leczenia. W pojedynczych przypadkach konieczne jest chirurgiczne usunięcie nagniotka.

 

Preparaty na odciski dostępne bez recepty

 

Preparaty na odciski zawierają w składzie kwasy o działaniu złuszczającym. Jest to najczęściej kwas mlekowy i kwas salicylowy. Przy dużych zmianach, korzystny efekt może przynieść też mechaniczne złuszczenie odcisku za pomocą pilnika. Na tak przygotowane miejsce należy nałożyć odpowiedni lek na odciski. Skuteczność takiego leczenia może dać lepsze i szybsze efekty. Zastosowany w preparatach na odciski kwas salicylowy zmiękcza i rozpulchnia naskórek, co przekłada się na jego łatwiejsze złuszczenie. Kwas mlekowy bezpośrednio pomaga pozbyć się twardej, zrogowaciałej warstwy skóry. Leki na odciski należy stosować ostrożnie, aby nie uszkodzić zdrowej skóry. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze posmarowanie otaczającej odcisk skóry tłustą maścią. W ten sposób ograniczymy ewentualny kontakt zdrowego naskórka z kwasami, zawartymi w lekach na odciski bez recepty.

Preparaty na odciski apteka internetowa oferuje w formie płynu, maści, kremu, olejku, plastrów a także sztyftu. Naturalnym środkiem na odciski jest olejek z glistnika. Można wybrać taką formę, która jest dla nas najwygodniejsza. Większość stosowanych środków na odciski bez recepty wymaga systematyczności stosowania. Przykładowo płyn na odciski zaleca się aplikować na zmianę 2 razy dziennie. Zwykle po kilku dniach można w łatwy sposób usunąć odcisk. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.32 / 5.00 389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-25
Zamawialam kolejny raz i jestem tak samo zadowolona. Szybko i na temat.
2023-08-22
Jestem bardzo zadowolony
pixel