Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sposoby na oparzenia

( ilość produktów: 16 )

Leki i preparaty na oparzenia – jak stosować?

 

Preparaty na oparzenia skóry są pomocne przy niewielkich i niegroźnych oparzeniach. Warto pamiętać, że pierwszym krokiem, który należy podjąć w przypadku oparzenia jest schłodzenie uszkodzonej skóry. Zastosowanie zbyt zimnej wody lub nawet kostek lodu nie jest najlepszym wyjściem, ponieważ niesie ze sobą ryzyko hipotermii. Znacznie bezpieczniejsze jest schładzanie zranionego miejsca przy użyciu chłodnej wody lub zastosowanie chłodzącego spray’u na oparzenia. Pozwala to zmniejszyć skutki oparzenia i złagodzić ból. 

Leki na oparzenia można stosować w kolejnym etapie, jeśli oparzenie nie jest na tyle rozległe, aby wymagało pomocy lekarskiej. Preparaty na oparzenia o działaniu łagodzącym i kojącym można zastosować przy oparzeniach I stopnia, kiedy nie doszło do pojawienia się pęcherza. Maść lub żel na oparzenia pielęgnuje ranę i przyspiesza proces gojenia się naskórka. Pokrywa skórę ochronnym filtrem, który odgranicza ranę od środowiska zewnętrznego i stwarza korzystne warunki do regeneracji komórek.

Popularnym preparatem na oparzenia jest też pantenol w piance. Ma on łatwą do aplikacji formę i może być stosowany nawet u małych dzieci. Leki na oparzenia w spray’u zawierające pantenol szybko przynoszą skórze ukojenie i ulgę w bólu. Łagodzą podrażnienie i zaczerwienienie. Taka postać preparatu na oparzenia jest bardzo wygodna i pożądana, ponieważ wcieranie kremu, żelu lub maści w oparzone chwilę wcześniej miejsce może wywoływać dodatkowe dolegliwości bólowe.

 

Leki na oparzenia bez recepty

 

Maść z antybiotykiem bez recepty zapobiega lub leczy niewielkie zakażenia bakteryjne. Oparzone miejsce, w którym toczy się stan zapalny, jest szczególnie narażone na rozwój zakażenia. Aby mu zapobiec można zastosować maść na oparzenia z antybiotykiem dostępną bez recepty lekarskiej. Ma ona szerokie spektrum działania i jest skuteczna w walce z różnorodnymi drobnoustrojami. Preparaty na oparzenia w maści zawierają takie antybiotyki jak neomycyna, bacytracyna i polimyksyna B. 

Środki leczące oparzenia działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Zapobiegają nadmiernemu rozwojowi bakterii i dzięki temu chronią przed nadkażeniem rany. Proces odbudowy uszkodzonego naskórka przebiega szybciej i sprawniej dzięki zastosowaniu maści na oparzenia z antybiotykami. Dostępna jest ona dla dorosłych i dzieci powyżej 6-ego roku życia. Preparaty na oparzenia można stosować 1-3 razy na dobę, w zależności od potrzeb.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-21
Super polecam
2022-12-08
Super sklep i polecam wszystkim.
pixel