Preparaty: tabletki, kremy, płyny, sztyft na opryszczkę bez recepty
( ilość produktów: 21 )Leki na opryszczkę bez recepty
Im szybciej rozpoczniemy leczenie opryszczki, tym szybciej się jej pozbędziemy. Skuteczne są przeciwwirusowe tabletki na opryszczkę bez recepty. Działają one bezpośrednio na przyczynę choroby. Należy zacząć je przyjmować od razu jak tylko zauważymy pierwsze objawy. Tabletki na opryszczkę dostępne w aptece to Heviran Comfort, Hascovir Control i Hevipoint. Wszystkie mają ten sam skład.
Substancje przeciwwirusowe zawierają również kremy i maści na opryszczkę. Popularny krem na opryszczkę Herpex lub Hascovir hamuje namnażanie się wirusa, a dzięki zastosowaniu miejscowemu zmniejsza ryzyko pojawienia się działań niepożądanych. Mocniejsze działanie wywiera krem na opryszczkę Zovirax Duo. Poza substancją przeciwwirusową zawiera on również steryd o silnym działaniu przeciwzapalnym. Dostępny jest również krem na opryszczkę Erazaban, który może być stosowany także przez kobiety w ciąży i karmiące. Leczenie opryszczki jest najskuteczniejsze jeśli wprowadzimy je od razu po pojawieniu się pieczenia lub swędzenia. Mamy wtedy największą szansę na szybkie pozbycie się nieprzyjemnych zmian.
Doustne leki na opryszczkę bez recepty
Leki na opryszczkę bez recepty apteka internetowa oferuje zarówno w formie preparatów miejscowych, jak i tabletek doustnych. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, większą skuteczność wykazują leki doustne na opryszczkę, zawierające substancje przeciwwirusowe. Ich zażycie zaraz po zaobserwowaniu pierwszych objawów infekcji skraca czas utrzymywania się dolegliwości i przyspiesza proces gojenia się zmian. Dzięki dostępności tabletek na opryszczkę bez recepty, można sięgnąć po te medykamenty znacznie szybciej niż jeszcze w czasie, kiedy wszystkie te preparaty można było zdobyć jedynie na podstawie recepty lekarskiej. Szybsze przyjęcie tabletek przeciwwirusowych na opryszczkę oznacza szybsze pozbycie się uciążliwych objawów.
Preparaty na opryszczkę w formie tabletek należy przyjmować regularnie, zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. W zależności od dawki substancji przeciwwirusowej, leki te stosuje się 2-4 razy na dobę. Warto zacząć je zażywać już od momentu wystąpienia pieczenia lub swędzenia na skórze lub błonach śluzowych, jeszcze zanim pojawią się charakterystyczne pęcherze.
Miejscowe preparaty na opryszczkę bez recepty
Preparaty na opryszczkę w formie plastrów lub żelu tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną, która odgranicza zmianę od środowiska zewnętrznego. Plastry na opryszczkę zapewniają wilgotne środowisko gojenia się zmian, które są bardzo korzystne i pożądane w okresie zdrowienia. Preparaty miejscowe na opryszczkę w formie takich plastrów lub żelu, mimo że nie zawierają substancji przeciwwirusowych, łagodzą takie objawy jak swędzenie, pieczenie i ból. Przynoszą chorym szybką i zauważalną ulgę. Plastry na opryszczkę są bardzo dyskretne. Mają niewielkie rozmiary, są cienkie i przezroczyste. Maskują też do pewnego stopnia samą opryszczkę, dzięki czemu nie jest ona już tak widoczna. Dla wielu osób, opryszczka jest bowiem bardzo wstydliwym problemem, który powoduje ograniczanie kontaktów towarzyskich.
Plastry na opryszczkę bez recepty zapobiegają rozprzestrzenianiu się stanu zapalnego. Zmniejszają też ryzyko przeniesienia zakażenia na kolejne osoby. Wiele przeprowadzonych badań wskazuje, że skuteczność plastrów lub żeli na opryszczkę jest porównywalna do wielu popularnych maści i kremów na opryszczkę z substancjami przeciwwirusowymi. Sięgając po miejscowe preparaty na opryszczkę dostępne bez recepty, należy pamiętać o ich częstym i regularnym stosowaniu. Możemy dzięki temu szybciej pozbyć się niechcianych zmian na skórze.