Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: tabletki, kapsułki, saszetki, kremy na osteoporozę bez recepty

( ilość produktów: 51 )

Preparaty na osteoporozę z wapniem bez recepty

 

Osteoporoza jest dolegliwością, która może dotknąć osoby w każdym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Szczególnie na nią narażone są panie w okresie menopauzy, które ukończyły 40. rok życia. Podatność kości na odwapnienie rośnie z wiekiem, a ich osłabienie dotyka starszych osób. Będąc w grupie ryzyka, warto wykonać najpierw badanie gęstości kości, a następnie sięgnąć po preparaty z wapniem na osteoporozę. Leczenie tej choroby opiera się właśnie na suplementacji składników niezbędnych do budowanie prawidłowej struktury kości i ich optymalnego funkcjonowania. Tabletki z wapniem bez recepty stosuje się zarówno w leczeniu osteoporozy, jak i w profilaktyce.

Suplementy i leki na osteoporozę są polecane osobom starszym, kobietom w okresie menopauzy, a także pacjentom w okresie rekonwalescencji po długim unieruchomieniu, np. w wyniku wypadku lub choroby. Suplementy z wapniem na kości polecane są w każdej sytuacji, kiedy pojawia się stan zwiększonego zapotrzebowania na wapń. Dobry suplement na zdrowe kości (np. Calperos, Doppelherx Activ, Litozin) zawiera często kompozycję składników wzmacniających budowę i pracę kości, w tym: wapń, witaminę D, chondroitynę, magnez, witaminę K, fosfor, cynk. 

 

Leki i suplementy na osteoporozę bez recepty

 

Leki na osteoporozę dostępne bez recepty lekarskiej zawierają przede wszystkim takie substancje jak witamina D3, witamina K i wapń. Niedobory tych związków w organizmie prowadzą z czasem do osłabienia kości i spadku ich mineralizacji. Kości stają się bardziej kruche i podatne na uszkodzenie. Leki z wapniem chronią przed spadkiem zawartości tego związku w kościach. Mogą być stosowane w celu profilaktyki lub leczenia osteoporozy. Są pomocne osobom, które spożywają niedostateczną ilość wapnia z pokarmem. Preparaty na kości w wapniem mogą być zalecone również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. W tych okresach zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na wapń. 

Preparaty na osteoporozę z wapniem wpływają też na prawidłową pracę mięśni i układu nerwowego. Odpowiednie stężenie wapnia w organizmie wspiera funkcjonowanie układu krążenia. Leki na kości bez recepty mogą zawierać jedynie wapń lub wapń w połączeniu z innymi substancjami, które również wywierają korzystny efekt na układ kostny.

 

Kapsułki, tabletki na osteoporozę dostępne bez recepty

 

Leki na osteoporozę z witaminą D3 pomagają regulować gospodarkę wapniowo-fosforanową. Witamina D (cholekalcyferol) jest potrzebna do tego, aby utrzymać odpowiednie stężenia wapnia i fosforu w organizmie. Wpływa więc na zdrowe, mocne i wytrzymałe kości. Decydując się na preparaty na osteoporozę z witaminą D3, należy zwrócić uwagę na jej zawartość w zalecanej dawce dobowej. U osób dorosłych, w celu profilaktyki osteoporozy, ilość przyjmowanej witaminy D przez osobę dorosłą w ciągu doby nie powinna być niższa niż 2 000 j.m. Preparaty zapobiegające osteoporozie z witaminą D często zawierają jednocześnie wapń. Takie połączenie umożliwia kompleksowe zadbanie o kości.

Witamina K na kości odpowiada za prawidłowe wykorzystanie wapnia przez organizm. Chroni przed odkładaniem się tego związku w naczyniach krwionośnych. U pacjentów, którzy cierpią na choroby przewlekłe lub spożywają już inne preparaty, leki na osteoporozę powinny być przyjmowane pod kontrolą lekarza lub farmaceuty. Preparaty na kości mogą bowiem prowadzić do licznych interakcji w połączeniu z różnymi substancjami. Środki na osteoporozę najczęściej przyjmowane są przez dłuższy okres czasu. Są zalecane m.in. kobietom w okresie okołomenopauzalnym. Ze względu na zachodzące wówczas zmiany hormonalne, gęstość kości zwykle ulega obniżeniu. Stają się one słabsze i łatwiej dochodzi do ich uszkodzenia. Preparaty na osteoporozę wzmacniają układ kostny i chronią przed złamaniami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.32 / 5.00 389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-22
Jestem bardzo zadowolony
2022-12-08
Super sklep i polecam wszystkim.
pixel