Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: tabletki przeciwzakrzepowe bez recepty

( ilość produktów: 14 )

Leki na rozrzedzenie krwi bez recepty

 

Preparaty przeciwzakrzepowe zalecane są przy takich schorzeniach jak choroba wieńcowa, przebyty zawał serca, przebyty udar mózgu, jak również w celu zapobiegania wystąpienia wielu groźnych sytuacji, zagrażających zdrowiu i życiu. Aspiryna chroni przed zakrzepicą żylną, ewentualnym zawałem lub udarem. Leki przeciwzakrzepowe dostępne bez recepty lekarskiej zawierają niższe dawki aspiryny, w porównaniu z preparatami stosowanymi przy przeziębieniu czy dolegliwościach bólowych. Jednak dawka ta jest wystarczająca do osiągnięcia efektu przeciwzakrzepowego. Dzięki zastosowaniu niższych dawek, leki na rozrzedzenie krwi powodują mniej działań niepożądanych i nie wywierają tak drażniącego efektu na błonę śluzową żołądka. Leki przeciwzakrzepowe można stosować na zlecenie lekarza. Nie powinny być zażywane na własną rękę. Popularne leki na rozrzedzenie krwi to Acard, Polocard i Aspifox.

Leki przeciwzakrzepowe usprawniają krążenie krwi i pozytywnie wpływają na kondycję serca. Ich działanie stopniowo narasta. Pożądany efekt terapeutyczny pojawia się po ok. 5-6 dniach od rozpoczęcia stosowania leku na rozrzedzenie krwi z aspiryną. 

 

Leki przeciwzakrzepowe bez recepty – jak stosować?

 

Leki przeciwzakrzepowe, choć są dostępne bez recepty lekarskiej, należy przyjmować jedynie na polecenie lekarza. Nie są to preparaty, które można stosować na własną rękę. Leki hamujące krzepliwość krwi dawkuje się zgodnie z zaleceniami specjalisty. Najczęściej, dzienna dawka wynosi 75 mg kwasu acetylosalicylowego. Czasem, konieczne jest zwiększenie dawki do 150 mg na dobę. Preparaty na rozrzedzenie krwi najlepiej zażywać w trakcie lub bezpośrednio po posiłku. Powoduje to lepszą tolerancję leku przez organizm. W przypadku podejrzenia zawału serca, zalecane jest przyjęcie większej ilości aspiryny – ok. 300 mg. Tabletkę należy wówczas rozgryźć, aby przyspieszyć proces wchłaniania substancji czynnej.

 

Leki przeciwzakrzepowe bez recepty – o czym pamiętać podczas ich stosowania?

 

Leki rozrzedzające krew dostępne bez recepty należy odstawić 5-7 dni przed zaplanowaną operacją. Stosowanie tych środków  może bowiem wydłużać krwawienie związane z zabiegiem. Jeśli chodzi o interakcję: leki przeciwzakrzepowe a alkohol, łączenie obu tych substancji nie jest wskazane. Zwiększa się wówczas ryzyko wystąpienia niepożądanych działań w obrębie przewodu pokarmowego. Dotyczy to przede wszystkim możliwych krwawień lub owrzodzenia błony śluzowej żołądka. Kwas acetylosalicylowy zawarty w lekach przeciwzakrzepowych bez recepty wpływa na wyniki badań tarczycy. Wykonując takie badania należy zawsze poinformować o stosowaniu leków rozrzedzających krew. 

Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych z ibuprofenem budzi wątpliwości. Z jednej strony, łączenie tych środków nie jest zalecane, ponieważ rośnie wówczas ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Jednoczesne przyjmowanie takich lekarstw może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie aspiryny. Z obserwacji wynika jednak, że jest to mało prawdopodobne. Doraźne zastosowanie ibuprofenu u osób przyjmujących stale leki na rozrzedzenie krwi nie wydaje się mieć poważnych konsekwencji zdrowotnych.

 

Leki przeciwzakrzepowe dostępne bez recepty a karmienie piersią

 

Leki hamujące krzepliwość krwi są czasem potrzebne kobietom, które karmią piersią. Lekarz może podjąć decyzję o konieczności zastosowania leków przeciwzakrzepowych podczas laktacji. Ryzyko związane z przyjmowaniem tych leków przez kobietę karmiącą jest niskie. Choć niewielka ilość aspiryny faktycznie przenika do mleka kobiecego, do tej pory nie stwierdzono wystąpienia u niemowląt zespołu Rey’a, który potencjalnie może pojawić się u dzieci przyjmujących aspirynę. Kobiety karmiące piersią powinny ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i stosować możliwie najniższe dawki leku przeciwzakrzepowego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.32 / 5.00 389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-21
Super polecam
2022-12-08
Polecam. Jeśli mają wszystkie leki bardzo szybko jest przesyłka, dłużej się czeka gdy nie ma jakiegoś leku (zależy też jaki lek), ale jeśli już go otrzymają to szybko wysyłają.
pixel