Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: tabletki, kapsułki, saszetki, zastrzyki na regenerację chrząstki stawowej bez recepty

( ilość produktów: 139 )

Preparaty na chrząstkę stawową bez recepty

 

Jednym z najbardziej popularnych składników wspierających stawy jest kolagen w tabletkach. Znajduje się on m.in. w takich suplementach na stawy jak Litozin Kolagen, Collaflex i Artresan. Dostępny jest również kolagen w saszetkach do rozpuszczenia. Kolagen w tabletkach lub innej formie może złagodzić ból stawów, zmniejszyć objawy choroby zwyrodnieniowej i wpłynąć korzystnie na stan chrząstki stawowej. Wiele suplementów na stawy, poza kolagenem zawiera również inne składniki, takie jak chondroityna, glukozamina, kwas hialuronowy i substancje przeciwzapalne – wyciąg z imbiru, kurkumy lub ekstrakt z dzikiej róży.

Suplementy i leki na stawy zaleca się stosować przez okres 2-3 miesięcy, aby ocenić ich skuteczność. Preparaty te zwiększają wytrzymałość chrząstki stawowej i jej sprężystość. Zapobiegają ścieraniu się chrząstki i jej uszkodzeniu. Tym samym oddziałują na same stawy, wspierając ich funkcjonowanie. Leki na stawy i odpowiednie suplementy są szczególnie zalecane dla osób starszych, cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów i tych, które nadmiernie obciążają stawy – np. sportowców. Osoby z nadmiernymi kilogramami również często mają problemy ze stawami.

 

Naturalne preparaty na regenerację chrząstki stawowej bez recepty

 

Preparaty regenerujące chrząstkę stawową pomagają zwiększyć ruchomość stawów i zmniejszyć ich sztywność. U osób intensywnie trenujących, po kontuzjach lub u osób starszych dochodzi często do utraty cennych składników w strukturze stawów. W konsekwencji, narząd ruchu przestaje funkcjonować sprawnie. Pojawia się ból i sztywność stawów. Początkowo głównie po odpoczynku i dłuższym bezruchu. Z czasem jednak problemy ze stawami mogą zdarzać się coraz częściej i w większym nasileniu. Naturalne preparaty na stawy i chrząstkę stawową dostarczają do stawów substancje, których może w nich brakować. Składniki zawarte w lekach i suplementach na stawy pomagają zregenerować chrząstkę stawową.

Preparaty na stawy często zawierają kolagen. Jest to białko, które naturalnie występuje w chrząstce stawowej. Zwykle zaleca się stosowanie 10 g kolagenu dziennie, przez okres co najmniej 3 miesięcy. Popularnym składnikiem środków regenerujących stawy jest też kwas hialuronowy. W prawidłowo pracujących stawach, kwas hialuronowy chroni przed tarciem i ścieraniem się stawów. Zapewnia im amortyzację. Kiedy w stawach zaczyna brakować tej substancji, chory może odczuwać trzeszczenie i tarcie w stawach. Preparaty z kwasem hialuronowym na chrząstkę stawową mogą poprawić komfort chorych i złagodzić dolegliwości bólowe.

 

Preparaty na chrząstkę stawową bez recepty - czy sama suplementacja wystarczy?

 

Preparaty na stawy powinny być stosowane wspomagająco przy problemach z chrząstką stawową. Przyjmowanie tabletek na stawy bez modyfikacji stylu życia raczej nie przyniesie spektakularnych efektów. Podstawową kwestią jest redukcja masy ciała. Na stawy najczęściej skarżą się osoby otyłe i z nadwagą. Kolana odczuwają każdy nadmiarowy kilogram. Leki na stawy przyniosą znacznie lepsze efekty z połączeniu z dietą i unormowaniem masy ciała. U osób, które podejrzewają uraz stawu, zaleca się wizytę u fizjoterapeuty. Pomoże zlokalizować i pozbyć się przyczyny dolegliwości. 

Tabletki na stawy nie zwalniają z aktywności fizycznej. O ile jest ona umiarkowana i dostosowana do możliwości pacjenta, może korzystnie wpłynąć na zdrowie kości i stawów. Codzienne ćwiczenia wzmocnią mięśnie i stawy. Pomogą pozbyć się przykrych dolegliwości i wesprzeć narząd ruchu. Preparaty na stawy przyjmowane wspomagająco w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną dają możliwość dłuższego cieszenia się sprawnymi stawami. Odciążą je i zmniejszą ich podatność na urazy. Przy utrzymującym się bólu stawów, zalecana jest wizyta u specjalisty. Czasem konieczne jest wykonanie odpowiednich badań diagnostycznych, które pozwolą lepiej ocenić stan narządu ruchu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-22
Jestem bardzo zadowolony
2022-12-08
Polecam. Jeśli mają wszystkie leki bardzo szybko jest przesyłka, dłużej się czeka gdy nie ma jakiegoś leku (zależy też jaki lek), ale jeśli już go otrzymają to szybko wysyłają.
pixel