Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: tabletki, kapsułki, żele, maści przeciwbólowe na reumatyzm bez recepty

( ilość produktów: 41 )

Leki na reumatyzm, maść i żel na ból stawów bez recepty

 

 

Walkę z objawami RZS można prowadzić na od środka poprzez stosowanie tabletek i kapsułek na ból stawów, które jednocześnie działają przeciwzapalnie i regenerują tkankę stawową. „Z zewnątrz” leczenie RZS można wspomagać poprzez stosowanie miejscowo maści lub żelu na stawy (np. Voltaren max), które dzięki odpowiedniej kompozycji składników zmniejszają ból i łagodzą zmiany zwyrodnieniowe. Na ból i obrzęki przy zapaleniu stawów polecane są maści bursztynowe i borowinowe, na bazie wód leczniczych i uzdrowiskowych, które są łatwo wchłaniane przez skórę, przynosząc ulgę w dolegliwościach. Balsamy na reumatyzm i płyny (np. Biszofit połtawski, balsam z żywokostem, preparaty z siarką) to naturalne uzupełnienie terapii. Podobnie jak maści rozgrzewające, które przynoszą doraźną ulgę w bólach reumatycznych.Wsparciem dla leczenia i codziennego radzenia sobie z bólem są suplementy diety w postaci kapsułek i tabletek na stawy (np. FlexiStaw, 4flex), które korzystnie wpływają na strukturę i funkcjonowanie stawów.

 

Preparaty na reumatyzm dostępne bez recepty

 

Preparaty na reumatyzm pomagają zmniejszyć ból i dyskomfort związany z chorobą, a także złagodzić jej przebieg. Pod nazwą „choroby reumatyczne” kryje się wiele schorzeń. Jest to między innymi reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), choroba zwyrodnieniowa stawów i dna moczanowa. Podstawą leczenia jest stosowanie preparatów na reumatyzm na receptę. Dają one możliwość hamowania zmian, które następują w stawach lub opóźnienia ich rozwoju. Wspomagająco, można stosować suplementy na stawy i inne preparaty na reumatyzm dostępne bez recepty. Mogą być one przyjmowane dodatkowo do terapii zalecanej przez specjalistę.

Suplementy wspomagające leczenie choroby reumatycznej zawierają najczęściej glukozaminę, chondroitynę lub substancje pochodzenia roślinnego. Preparaty te mają na celu uzupełniać codzienną dietę w składniki, które wywierają korzystny wpływ na kości i stawy. Usprawniają działanie chrząstki stawowej i zwiększają jej ruchomość. Preparaty na reumatyzm dostępne bez recepty wspierają też produkcję kolagenu. Ma on istotne znaczenie przy funkcjonowaniu chrząstki.

 

Leki bez recepty i wyroby medyczne stosowane przy chorobie reumatycznej

 

Preparaty na reumatyzm dostępne bez recepty mogą zawierać w swoim składzie m.in. kwas hialuronowy. Jest to składnik nie tylko tabletek doustnych, ale również zastrzyków. Roztwór do wstrzyknięć z kwasem hialuronowym u większości chorych daje kilkumiesięczną poprawę i złagodzenie objawów. Nie w każdym jednak przypadku można zastosować takie zastrzyki. Lekarz powinien podjąć decyzje o zasadności ich użycia w konkretnym przypadku.

Wyrobem medycznym stosowanym przy chorobie reumatycznej są również plastry rozgrzewające. Przynoszą one szybką ulgę w bólu. Plaster rozgrzewający wystarczy nakleić na bolące miejsce. Nie przeszkadza on w funkcjonowaniu i wykonywaniu codziennych aktywności. Plaster ten jest jednym z preparatów na reumatyzm, którego działanie rozwija się stopniowo i utrzymuje kilka-kilkanaście godzin. Leki na chorobę reumatyczną to przede wszystkim środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które łagodzą przykre dolegliwości związane z tym schorzeniem. Można też sięgnąć po preparaty do smarowania – maści łagodzące ból, stan zapalny i obrzęk.

Zaufane Opinie IdoSell
4.31 / 5.00 391 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-22
Jestem bardzo zadowolony
2022-12-08
N
pixel