Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty: kapsułki na trzustkę bez recepty

( ilość produktów: 4 )

Leki na trzustkę bez recepty

 

Chora trzustka może dawać o sobie znać przez ból brzucha i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Przy ostrym zapaleniu trzustki, ból jest nagły i bardzo ostry. Może mu towarzyszyć gorączka, niskie ciśnienie i nudności. Przy przewlekłym zapaleniu trzustki ból może nie być tak ostry, lecz dłużej się utrzymywać. 

Palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu, cukrzyca czy chociażby dieta bogata w tłuszcze może przyczyniać się do chorób trzustki. Aby wspomóc jej pracę można sięgnąć po ziołowy preparat, który poprawia pracę układu pokarmowego. Kapsułki Dla trzustki zalecane są osobom, które odczuwają objawy niestrawności.

Niewydolna, chora trzustka wymaga odpowiedniego leczenia pod nadzorem lekarza. Skuteczne leki na trzustkę poprawiają pracę tego narządu i eliminują nieprzyjemne dolegliwości. Jednym ze sprawdzonych leków na trzustkę jest Kreon Travix. Ma on udowodnione działanie lecznicze. Może być stosowany przy różnych schorzeniach tego narządu, w tym także u pacjentów po usunięciu żołądka lub trzustki.

Kapsułki Kreon Travix, stosowane przy leczeniu trzustki należy przyjmować podczas lub po posiłku.

 

Leki na trzustkę bez recepty – preparaty z pankreatyną

 

Preparaty na trzustkę dostępne bez recepty zawierają najczęściej pankreatynę. Składa się ona z enzymów trawiennych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego. W pankreatynie znajduje się m.in. lipaza i amylaza trzustkowa. Leki na trzustkę z pankreatyną uzupełniają niedostateczne ilości enzymów trawiennych w organizmie. Do ich niedoboru może dojść m.in. w wyniku przewlekłego zapalenia trzustki, nowotworu trzustki lub resekcji tego narządu. Preparaty na trzustkę zawierające pankreatynę są również pomocne u chorych na mukowiscydozę. 

Leki poprawiające pracę trzustki apteka internetowa oferuje w formie kapsułek dojelitowych. Należy połykać je w całości, bez rozgryzania. Jednak w przypadku małych dzieci, kapsułkę z pankreatyną można otworzyć, a jej zawartość zmieszać z pokarmem lub napojem o kwaśnym pH. Dawkowanie preparatów na trzustkę najlepiej skonsultować z lekarzem. W każdym schorzeniu, może ono wyglądać nieco inaczej. Wpływ na stosowaną dawkę leku z pankreatyną ma też stan pacjenta i stopień zaawansowania choroby.

 

Preparaty wspierające pracę trzustki bez recepty

 

Preparaty na trzustkę mogą również zawierać wyciągi ziołowe. Wspomagają one pracę układu pokarmowego i usprawniają proces trawienia pokarmu. Uzupełniają dietę w te składniki, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie systemu trawiennego. Stymulują produkcję i transport żółci. Działają rozkurczowo i przeciwzapalnie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.32 / 5.00 389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-08
Bardzo miła obsługa. Polecam
2022-12-08
Polecam. Jeśli mają wszystkie leki bardzo szybko jest przesyłka, dłużej się czeka gdy nie ma jakiegoś leku (zależy też jaki lek), ale jeśli już go otrzymają to szybko wysyłają.
pixel