Naturalne preparaty na skurcze brzucha
Naturalne preparaty rozkurczowe zawierają ziołowe wyciągi, które regulują pracę przewodu pokarmowego. Pomagają pozbyć się nadmiaru gazów i wzdęć. Rozluźniają spięte mięśnie i przynoszą pacjentom ulgę przy skurczowych bólach brzucha. Ziołowe preparaty rozkurczowe zawierają takie składniki jak piołun, korzeń goryczki, wyciąg z dziurawca, sok z mniszka i olejek miętowy. Są skuteczne w łagodzeniu dolegliwości bólowych o różnych przyczynach.
Naturalne leki na skurcze brzucha pomagają przy niedostatecznym wydzielaniu soków trawiennych. Działają rozkurczowo na drogi żółciowe, wzmagają produkcję żółci i usprawniają jej przepływ. Pooprawiają w ten sposób proces trawienia pokarmu. Ziołowe preparaty rozkurczowe są pomocne nie tylko przy niestrawności. Wiele z nich ma potwierdzoną skuteczność we wspomaganiu leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Skurczowe bóle brzucha pojawiają się dosyć często wśród chorych na tą przypadłość. Regularne stosowanie naturalnych środków na skurcze brzucha pomoże poprawić komfort pacjentów i uśmierzyć nieprzyjemne dolegliwości. Ziołowe preparaty rozkurczowe najczęściej mogą być stosowane długotrwale, w zależności od potrzeb chorego.
Tabletki rozkurczowe bez recepty
Preparaty rozkurczowe dostępne bez recepty można stosować przy bólach brzucha, związanych ze skurczem mięśni w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych lub moczowo-płciowych. Znajdziemy tu skuteczne tabletki na bóle menstruacyjne, leki na kolkę jelitową lub nerkową. W ich składzie znaleźć można takie substancje jak drotaweryna, metamizol lub hioscyna. Część tabletek zawiera dodatkowo kofeinę, która nasila działanie substancji przeciwbólowych.
Tabletki rozkurczowe bez recepty najczęściej zalecane są do stosowania u osób powyżej 12-ego roku życia. Są również takie leki na skurcze brzucha, które można stosować dopiero u osób pełnoletnich. W każdym przypadku, przez zastosowaniem preparatu rozkurczowego należy zapoznać się z zaleceniami producenta, zamieszczonymi na opakowaniu lub ulotce. Jeśli po upływie kilku dni, pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa niewystarczające ustąpienie dolegliwości, konieczna jest wizyta u lekarza i poszukanie przyczyny objawów.
Leki przeciwbólowe na bóle brzucha, w tym również na preparaty na bóle menstruacyjne zaleca się zażyć jak najszybciej po pojawieniu się dolegliwości. W przeciwnym wypadku, ból będzie narastał. Coraz trudniej będzie go uśmierzyć i konieczne może być stosowanie większych dawek leków przeciwbólowych i rozkurczowych.