Ciągły pośpiech i napięcie, brak czasu na relaks, niezdrowa dieta – wszystko to trudne wyzwania dla żołądka, który w odpowiedzi na taki tryb życia kurczy się mocniej i częściej niż zwykle. To zaś powoduje nawracające uczucie pieczenia za mostkiem i odbijanie się, któremu towarzyszy kwaśny posmak w ustach (świadczący o powrocie kwaśnej treści pokarmowej do przełyku). Często pojawia się czkawka, skurcze jelit (burczenie). Mogą też wystąpić mdłości, wymioty i ból brzucha. Tabletki na niestrawność są skuteczne i szybko łagodzą objawy tej nieprzyjemnej dolegliwości.
Tabletki przeciw niestrawności labofarm wskazania: stosować w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia takimi jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego.
Tabletki przeciw niestrawności labofarm skład:
korzeń mniszka lekarskiego (Taraxaci officinalis radix) - 100 mg,
owoc kminku (Carvi fructus) - 50 mg,
liść mięty pieprzowej (Menthae piperitae folium) - 60 mg,
kora kruszyny (Frangulae cortex) - 60 mg,
wyciąg oczyszczony i standaryzowany z owoców ostropestu o zawartości 58%±10% sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę (ekstrahent: aceton 95%) (Silybi mariani extractum siccum raffinatum et normatum) - 7 mg
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna. Jedna tabletka zawiera 3,8 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A
Tabletki przeciw niestrawności labofarm dawkowanie: dawka jednorazowa dla osób dorosłych to 2-3 tabletki, które można przyjmować do 3 razy dziennie. Osoby w wieku podeszłym i młodzież: jednorazowo 1-2 tabletki do 3 razy dziennie. Tabletki przyjmować po posiłku, popijając wodą.
Tabletki przeciw niestrawności labofarm przeciwwskazania: Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na korę kruszyny lub związki antranoidowe, korzeń mniszka lub inne roślinny rodziny astrowatych (Asteraceae, dawnej złożonych - Compositae), a także w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z pozostałych składników leku, niedrożności, zwężenia lub atonii (zastoju) jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego, schorzeń zapalnych jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy), bólów brzucha o nieustalonej etiologii, stanu odwodnienia połączonego z utratą elektrolitów niedrożności lub zwężenia dróg żółciowych, chorób wątroby, kamicy żółciowej, czynnej choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, innych chorób dróg żółciowych.
Tabletki przeciw niestrawności labofarm Działania niepożądane:
Mogą nasilić się objawy refluksu żołądkowo-przełykowego oraz zgagi. Mogą wystąpić reakcje alergiczne i nadwrażliwości, skurcz i ból brzucha, nadkwaśność, płynny stolec (w szczególności u pacjentów z zespołem jelita drażliwego). Takie objawy mogą również wskazywać na przedawkowanie produktu. Przewlekłe nadużywanie leku może prowadzić do zaburzeń równowagi wodnoelektrolitowej, białkomoczu, krwiomoczu oraz odkładania barwnika w błonie śluzowej jelita grubego (pseudomelanosis coli), które zwykle ustępuje po zakończeniu przyjmowania leku. Podczas leczenia może wystąpić żółte lub czerwono-bordowe (zależne od pH) zabarwienie moczu, które nie ma znaczenia klinicznego.
Tabletki przeciw niestrawności labofarm Przechowywanie leku: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25 stopni C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.