Leki na zapalenie ucha bez recepty
Krople do uszu Otinum to lek o działaniu silnie przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Zawiera on również substancję rozpuszczającą woskowinę i ułatwiającą jej usunięcie. Krople na zapalenie ucha należy podawać tylko do ucha, przyjmując przy tym pozycję leżącą. Działanie odkażające, a tym samym łagodzące objawy zapalenia ucha mają krople do uszu Dolgit Med. Działają one także na swędzenie i zaczerwienienie.
Wspomagająco w leczeniu zapalenia ucha można użyć naturalnych kropli do uszu o bezpiecznym składzie. Ucholek Forte zawiera wyciągi ziołowe, które są skuteczne w łagodzeniu objawów zapaleniu ucha zarówno na tle wirusowym, bakteryjnym, jak i grzybiczym. Można również użyć kropli do uszu Ototargent, zawierających srebro i miedź. Pamiętajmy, aby zawsze przed zakropieniem, rozgrzać buteleczkę z kroplami do uszu w dłoniach. W przypadku nawracających infekcji uszu zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, skuteczne są odpowiednie probiotyki. Warto tu wymienić preparat Entitis, którego systematyczne stosowanie pomoże zapobiec częstym zapaleniom ucha.
Preparaty na zapalenie ucha bez recepty
Leki na zapalenie ucha środkowego przynoszą pacjentom wyraźną ulgę i poprawę samopoczucia. Zapalenie ucha środkowego w zdecydowanej większości mija samoistnie na przestrzeni kilku dni. W tym czasie chorzy doświadczają często silnego bólu ucha, który istotnie utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Leki na zapalenie ucha bez recepty działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Poza kroplami do ucha można też sięgnąć po tabletki przeciwbólowe na bazie ibuprofenu lub paracetamolu.
Krople na ból ucha dostępne bez recepty zawierają różne substancje. Jest to np. salicylan choliny, gliceryna, chlorek cetylopirydyniowy i olejki eteryczne. Każdy preparat ma inne dawkowanie i inny okres stosowania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku nasilenia się dolegliwości, pojawienia wysokiej gorączki lub innych niepokojących objawów, konieczna jest konsultacja lekarska. Popularnym środkiem na zapalenie ucha środkowego jest też olejek kamforowy. Nie zaleca się jednak wprowadzania go do środka kanału słuchowego. Można go stosować zewnętrznie np. w postaci okładów. Preparaty na ból ucha dostępne bez recepty pomogą choremu poczuć się lepiej.
Krople na zapalenie ucha bez recepty - jak je podać?
Leki na zapalenie ucha w kroplach najlepiej jest podać w pozycji leżenia bokiem. Ucho do którego chcemy wprowadzić krople powinno być zwrócone w kierunku sufitu. Po aplikacji nie należy się od podnosić. Warto pozostać w tej pozycji przez kilka minut.